Webmaster @ Bergy @ ICQ 475-230-889 *** Autor @ Hans @ ICQ 216-208-947

 

 

O KLUBU

AKTUÁLNĚ

"A" MUŽSTVO

ROZPIS+VÝSLEDKY

ARCHÍV

STARÁ GARDA

HŘIŠTĚ

GALERIE

ODKAZY

"CENÍK SLUŽEB"

fóRUM

Aktuální výsledky
z okresu
 

 

 

 

 

TOPlist


DÍKY PÁNOVÉChtěl bych touto cestou poděkovat oběma výše pózujícím pánům za vše co v uplynulých letech udělali pro fotbalový klub SK Strašnov. Takže KLÁBO a MLÍKO - DÍKY !!!
Pro mě osobně byla čest s Vámi trénovat a hrát a později sem o Vás psát. Oběma přeji
v "postrašnovské" éře pevné zdraví a také hodně úspěchů v rolích trenérů Vašich potomků.

                                                                                                                                           webmaster


OD TRENÉRA

N
azdar BORCI, tak jenom pár vět na závěr, chci vám poděkovat za

dobu, kterou jsem mohl s vámi strávit. Nejsem fotbalový trenér, jenom

jsem se snažil čerpat ze svých hokejových a fotbalových zkušeností

celé to postavit na partě kamarádů, kterým jde o stejnou věc a z tohoto

pohledu se nám to povedlo. Přeji vám mnoho sportovních i osobních

úspěchů, pevné zdraví a chuť na sobě pracovat. Dík patří i vedení

celého klubu, které nám vytvořilo výborné podmínky pro fotbal.


                                                                                                Díky Klába


22.kolo III.B třídy, 2.června 2012 14.00
Jizera Předměřice - SK STRAŠNOV 2 : 0 (2:0)

V posledním kole, které už prakticky nemohlo nic změnit na našem sedmém místě v tabulce, jsme nastoupili v Předměřicích, tedy proti mužstvu, které ještě bojovalo o udržení druhého místa, které za jistých okolností může znamenat postup do okresního přeboru.
Kouč Klába musel sestavu doslova lepit z hráčů, kterým se podařilo přežít jaro ve zdraví, nebo se zrovna neúčastnili různých rodinných oslav. Do Předměřic tak dorazila pouhá dvanáctka statečných, která po celý zápas vzdorovala ne nijak drtivé, ale přesto převaze domácích. Ti si vytvořili několik gólových šancí, z nichž dvě dokázali v první půli využít. Pár šancí se zrodilo i na naší straně, bohužel úspěšnost zakončení = 0%.

Sezónu 2011-2012 jsme tak zakončili na 7. místě a máme tak jistotu, že si stejnou soutěž zahrajeme i na podzim. Korunu krále střelců získal s dvanácti trefami Aleš Rychtera. Ve 22.kolech pak strašnovský dres obléklo (alespoň na minutu) 25 hráčů. Železným mužem se tentokrát stal (jako správný kapitán) Bedlos, který nastoupil ke 20 zápasům a odehrál celkem 1 794 minut.

Definitivní tečku za sezónou učiní sobotní utkání mezi starou gardou a áčkem Strašnova, které se uskuteční příští sobotu v rámci oslav 50.výročí založení našeho klubu.
 
Přes léto se budeme snažit opět kvalitně potrénovat, pokud klubová pokladna dovolí, tak třeba i lehce omladit pomalu, ale jistě stárnoucí kádr a v příští sezóně letošní výsledek minimálně zopakovat.

Sestava SKS: Vinš - Matuna - J.Kubín), Strach, Pitrmoc (46.Sajdl) - Sluka, Mráček, Krejčík, Knotek - Jirásek, Šuvarina
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Roth - Švarc, Dragoun
ŽK: Matuna

Další zápasy 22.kola III.B třídy: Nemyslovice - Žerčice 3:3; K.Vrutice B - Jabkenice 2:2; Chotětov - Sporting MB 6:0; Kochánky - Horky 2:7; Katusice - Krnsko B 4:1.


21.kolo III.B třídy, 26.května 2012 17.00
SK STRAŠNOV - Kochánky  2 : 2   (1:1)

V posledním domácím zápase sezóny jsme přivítali mužstvo Kochánek, toho času třetí celek tabulky.
Hosté se dostali do vedení díky zbytečné penaltě po zákroku rekonvalescenta Vinšáka v naší brance. Do poločasu jsme stihli vyrovnat, když se přímo z rohu trefil "Béda" Mráček.
Ve druhé půli šli do vedení opět hosté, ale opět "Béda" dokázal, po zpětné přihrávce od Michala Klabana, technickou střelou k tyči vyrovnat.
Sezónu zakončíme příští sobotu na hřišti druhých Předměřic. Utkání začíná v hodně netradičním čase - 14.00.

Branky: Mráček 2

Sestava SKS:
Vinš - Matuna - J.Kubín (65.Sluka), M.Kubín, Pitrmoc - Knotek, Müller, Mráček, Rychtera - M.Klaban (80.Šuvarina), Jirásek (60.Krejčík)
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Bezucha
ŽK: Vinš

Další zápasy 21.kola III.B třídy: Sporting MB - Katusice 0:2; Jabkenice - Chotětov 0:3; Krnsko B - Nemyslovice 2:3; Žerčice - Předměřice 1:2; Horky - K.Vrutice B 4:1.


20.kolo III.B třídy, 19.května 2012 15.00
FC Horky nad Jizerou - SK STRAŠNOV  6 : 3   (0:1)

Začátek zápasu 20. kola byl, s ohledem na večerní hokejové semifinále s českou účastí, předsunut na 15 hodin a mělo tak být takovým předkrmem pro hráče i přítomné diváky, kterých se díky slunečnému počasí sešlo poměrně dost. A nutno podotknout, že skutečně bylo.
Samotnému utkání předcházela povinná prohlídka trenýrek všech hostujících hráčů, aby se zjistilo, jestli se některý z hráčů z těžkého utkání předem neposral. Fakt je, že ale nebyl důvod, protože Horky mají pouze jeden tým, takže proti nám stáli hráči třetí třídy, jako jsme byli my!
Zápas začal očekávaným náporem domácích, jejich hra byla přesná, svižná a bylo velmi těžké s nimi držet krok. Navíc bylo velké teplo, které samo o sobě ubíralo mnoho sil. Hostující taktika byla jasná, nehonit se s domácími, nechtít s nimi hrát nahoru dolu, poctivě aktivně bránit už na půlce hřiště a nezalézt na vlastní vápno. Pravda je, že se nám to z větší části dařilo a domácí to nutilo víceméně nakopávat míče a to k úspěchu nevedlo. Hosté moc šancí neměli, ale snahu určitě ano. Makali, dřeli a odměnou jim za to byla, zhruba po půl hodině hry, odpískaná penalta – po pravé straně se do šance dral Aleš Rychtera, kterého domácí brankář musel faulovat. K penaltě se poměrně překvapivě postavil, bydlištěm horečák, ranař Pavel Matuna a svoji úlohu zvládl skvěle! Laicky popsáno - bum prásk, zavřené oči, gól 0:1! Utkání tím dostalo nový náboj. Domácí se začali ještě víc tlačit do brány hostů a s tím začali přicházet i šance, kterým hostující obrana a v té době ještě v pohodě a jistě chytající Paťas s vypětím všech sil dokázali odolávat. Hostující brankář se netajil tím, že to je pro něj zápas sezóny a zkouška toho na co vlastně ještě má. Do 60.minuty byly jeho vyhlídky takřka skvělé a vezl se doslova na vlně euforie stejně jako celý tým. Nakonec ale napsal příběh, jehož mottem by mohlo být – ze 60-minutového hrdiny za 30 minut hlupákem! Ale popořadě. Poločas jsme doslova ukopali a odnášeli jsme si skvělé vedení 0:1. Přestávka měla sloužit hlavně na vydýchání a načerpání sil, protože nebylo potřeba nic zvláštního vymýšlet. Obrana, obrana, obrana, nic jiného nám úspěch přinést nemohlo.
Bylo jasné, že domácí nebudou chtít odevzdat body soupeři, který pro ně vlastně ani soupeřem být neměl. Jenže přišla 55.minuta a ojedinělá, ale famózně zakončená akce hostujícím útočníkem Michalem Klabanem a rázem bylo s domácími ještě hůř. Outsider vedl už 0:2 a to už začali možná i domácí borci lehce nervóznět. Samozřejmě času bylo ještě dost a o jejich kvalitách taky nešlo pochybovat, ale psychika už svázala nohy jiným fotbalistům. Naneštěstí ne těm Horeckým… jak se později ukázalo. Velký obrat odstartovala banální záležitost s náhradním míčem. Zápas se hrál s nejnovější verzí Adidasu, kterou mimochodem používá i hostující tým Strašnova. I přes jejich dostatečný počet se však zhruba v 50.minutě dostal do hry jeden ze starších typů, navíc lehce přefouklý a právě jím Aleš Kohout, hráč s ligovými zkušenostmi, vypálil z dobrých 25 metrů neuvěřitelnou pumelici, která zapadla k pravé tyči hostující branky 1:2. Nevím, ale střela z takové dálky, nikým necloněná, by se asi měla chytat. Na druhou stranu pro to, v danou chvíli, udělat asi víc nešlo. Ta střela měla směr, výšku i razanci prostě gólovou – klobouk dolu! Hostující brankář, vědom si hrozby plynoucí z tohoto míče, okamžitě požadoval jeho výměnu, ale neúspěšně. A bylo ještě hůř. V probíhající 63.minutě zahrál Jarda Kubín tak nešťastně, že si vstřelil neskutečný vlastní gól – při odkopu polovysokého balónu uvnitř velkého vápna, zády k brance, roztočil míč takovým způsobem, že ten skončil v levém horním rohu branky za zkoprnělým Paťasem, který si po něm skočil už vlastně jen tak pro radost, protože tohle chytit prostě nešlo – 2:2! Tento moment domácí definitivně uklidnil a pro hosty začalo doslova peklo! Jeden útok za druhým se valil do hostujícího vápna a s nimi i spousta šancí. Některé ještě pochytal hostující brankář, ale bylo víceméně jasné, že tohle už dobře asi nedopadne. Za dalších 5 minut se řítil Aleš Kohout z pravé strany prakticky sám na branku a zcela bezpečně otřel míč o vzdálenější tyč – 3:2.
V době největšího náporu domácích, ale přišla další nečekaná zápletka v podobě ojedinělé akce hostů zakončené krásnou střelou Aleše Rychtery k pravé tyči – 3:3. Tohle mohlo a mělo domácí zastavit.
Bohužel už za pár minut přišla velká chyba Paťase, která nás asi bohužel stála přijatelnější výsledek – dlouhý balon za obranu velmi špatně odhadl, vyběhl pro něj do souboje až na hranici velkého vápna, kde však byl o sekundu později než hráč domácích Cimrman, který hlavou do opuštěné branky poslal domácí opět do vedení – 4:3. Na další zvrat už jsme skutečně sílu neměli a záhy jsme inkasovali popáté, když výborně zahraný roh umístil opět Cimrman pohotovým volejem k pravé tyči – 5:3. To už jsme skutečně tahali nohy z medu a čekali na závěrečný hvizd.
Na závěr, ale měla přijít pro domácí ještě jedna třešnička a ona bohužel přišla v podobě zkompletovaného hattricku technicky velmi dobře vybaveného domácího hráče Aleše Kohouta. Nejde ani tak o hattrick samotný, ale o situaci, která k němu vedla. Střelou z dobrých 60-ti metrů dokázal přehodit, v té době na velkém vápně stojícího nešťastníka v hostující brance, který se ještě v momentě, kdy zjistil, že na něj letí obrovskej průser, sice snažil zamezit blamáži, ale míč za nadšeného jásotu všech přítomných skončil v síti – 6:3. V té chvíli jsem si okamžitě vzpomněl na gól Jaroslava Kamenického, který s ním před lety vyhrál gól desetiletí. Tenkrát byl oním nešťastníkem tuším brankář Liberce Maier. Jarda za něj tenkrát dostal křišťálovou kopačku a finanční odměnu. Na kolik ohodnotili domácí funkcionáři gól Kohoutův, to netuším. Každopádně brankáře hostů to minimálně do konce sezóny stálo místo mezi třemi tyčemi. Přístup na trénink mu ale zakázán nebyl, takže hned v úterý si to přijde ještě od spoluhráčů „dožrat“… a už se na to fakt těší!!!

V dalším kole přivítáme mužstvo Kochánek, tentokrát třetí tým soutěže, takže závěr sezóny máme skutečně „výživný“.
---autor článku Paťas---

Branky: 32. Matuna (pen.), 48. M.Klaban, 70. Rychtera

Sestava SKS:
Bagdaň - Mráček - J.Kubín (75.Sluka), Matuna, Pitrmoc - Knotek, Müller, Krejčík (52.Jirásek), Rychtera - M.Klaban (85.M.Kubín), Šuvarina
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Lafek
ŽK:
Müller, Mráček

Další zápasy 20.kola III.B třídy: K.Vrutice B - Chotětov 0:7; Kochánky - Žerčice 4:2; Katusice - Jabkenice 4:1; Nemyslovice - Sporting MB 4:1; Předměřice - Krnsko B 3:1.


19.kolo III.B třídy, 12.května 2012 17.00
SK STRAŠNOV - Kropáčova Vrutice B  9 : 0   (2:0)

První poločas nepřinesl příliš pohledný fotbal. Strašnovští se doslova předháněli ve spalování šancí. Při nich doslova čaroval golman házenkář v brance hostů. Jenom levou nohou zlikvidoval minimálně 4 gólovky domácích. Překonal ho pouze ve 35. minutě Aleš Rychtera, který nastřelil obránce hostů od něhož míč putoval do sítě (pro Aleše to byl jubilejní desátý gól v sezóně) a pak Roman Jirásek pohlednou dorážkou v minutě 42.
Hosté kontrovali pouze střelou, kterou po Matesově teči, bravurně zlikvidoval Paťas a pak jedním centrem, který s pomocí větru skončil na břevně domácí branky.
Druhá půle už byla jednoznačnou záležitostí domácích, kteří hostům "přibalili" na cestu dalších 7 gólů. Hattrick dovršil Roman Jirásek, několikrát ho pak odmítl Aleš Rychtera.
Výsledek 9:0 je pro hosty ještě milosrdný. Šancí domácí zazdili ještě minimálně dalších devět.
Za týden na hřišti suverénního lídra soutěže Horek to asi bude jiná káva...

Branky: 42., 61. a 65. Jirásek, 35. a 63. Rychtera, 57.(pen.) a 78. Müller, 73. Klaban,
74. Mráček

Sestava SKS:
Bagdaň - Matuna - J.Kubín, Strach, Pitrmoc (54.Sluka) - Knotek, Müller, Krejčík (67.M.Klaban), Rychtera - Mráček, Jirásek
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Vrábel
ŽK:

Další zápasy 19.kola III.B třídy: Sporting MB - Předměřice 1:6; Chotětov - Katusice 3:2; Jabkenice - Nemyslovice 0:2; Žerčice - Horky 2:4; Krnsko B - Kochánky 2:0.


18.kolo III.B třídy, 5.května 2012 17.00
SK STRAŠNOV - Žerčice  1 : 0   (0:0)

Po porážce v Krnsku jsme v dalším domácím střetnutí jsme v sobotu přivítali jarní štiku soutěže – mužstvo Žerčic, které se v jarních odvetách pyšnilo ziskem 16 bodů z 6 odehraných zápasů.
Za absentujícího rybáře (tedy hlavního kouče) Klábu st. se uvolněné trenérské taktovky chopil hrající asistent Krejča a musel si při skládání sestavy poradit s řadou absencí hráčů základního kádru (Výda, Vinš, Pitrmoc – zranění, Bagdaň – osobní důvody, …).

Předzápasová bouřka zapříčinila, že služba, která tentokrát jako na potvoru vyšla na „bažanty“ Bedlose s Martinem Knotkem (věkový průměr 37 let :-) ), musela těsně před zápasem ještě jednou přelajnovat hřiště, neboť původní lajny jim smyla voda.
Na výborně připraveném, čerstvě zmoklém trávníku hosté v prvním poločase předváděli, proč mají na jaře tak dobré výsledky. Jejich hra byla rychlá a přímočará, hráči si s míčem výborně rozuměli, v zakončení se jim ovšem nedařilo podle představ a většina jejich pokusů končila těsně mimo branku, nebo v rukavicích netradičního strážce naší branky. Vážnější šance se tak rodili před brankou hostů. Mezi nimi nelze nezmínit okamžik, kdy míč prošel golmanovi "houslemi" až na brankovou čáru, odkud ho stačil obránce odkopnout, nebo centr Martina Knotka, který hned 2x orazítkoval břevno. Prvních 45 minut však změnu skóre nepřineslo.

Během druhé půle postupně zesiloval nejenom déšť, ale s ním také aktivita Strašnova. Hosté si až na jednu střelu z přímého kopu, jeden únik po křídle a sérii rohových kopů již žádnou další výraznější šanci nevytvořili. To nám návrat k tradici – hrát druhý poločas takzvaně na hospodu, vyšel. Dostávali jsme se do šancí a dařilo se nám je i proměňovat. Rozhodčí byl bohužel jiného názoru a tak nám první 2 góly neuznal. Nejprve po rohovém kopu, kdy ze svého postavení nemohl vidět, že obránce vyhlavičkoval míč až za brankovou čárou. A poté neuznal ani Alešovu dorážku hlavou, pro údajnou předchozí ruku Romana Jiráska.
Bezbrankový stav tak zůstával i po hodně zajímavé dalekonosné křížné střele netradičního střelce Jardy Kubína, která těsně minula pravou tyč.
Zaslouženého gólu jsme se tak dočkali až sedm minut před koncem, kdy vyraženou střelu „Bédy“ Mráčka uklidil do branky Michal Klaban. Když si pak čistým kontem, po téměř dvou letech od ukončení kariéry, osladil záskok v brance Martin Berger, stačila nám i tato jediná uznaná branka ke třem bodům a soupeři k první jarní porážce.
Další tři body budeme chtít přidat i příští sobotu, kdy opět na domácím hřišti přivítáme rezervu Vrutice. Poté už nám budou do konce soutěže zbývat pouze utkání s vedoucím trojlístkem tabulky, kdy bodovat bude nesmírně těžké.

Branka: 83. Klaban

Sestava SKS:
Berger - Matuna - J.Kubín, M.Kubín (55.Jirásek), Strach - Knotek, Müller, Mráček, Rychtera - M.Klaban (89.Šuvarina), Kameš (78.Sluka)
Trenér: Milan Krejčík.

Rozhodčí: Bez
ŽK:

Další zápasy 18.kola III.B třídy: Horky - Krnsko B 5:2; Kochánky - Sporting MB 7:0; K.Vrutice B - Katusice 3:3; Nemyslovice - Chotětov 2:1; Předměřice - Jabkenice 1:0.


17.kolo III.B třídy, 29.dubna 2012 17.00
FK Krnsko B - SK STRAŠNOV  2 : 0   (2:0)

V 17.kole nás měl čekat relativně snadný soupeř v podobě „B“ mužstva Krnska. Vzhledem k rozdílným hracím dnům s jejich „A“ mužstvem se ale poměr sil převážil na stranu domácích a tabulkový příměr záhy přestal platit. Další nepříjemný „soupeř“ bylo v neděli čistě letní dusné počasí, kdy teploměr ukazoval na duben neuvěřitelných 32°C! K tomu všemu vynucené absence některých hráčů – Výda, Mráček,  … a rázem bylo zaděláno na velmi těžký nedělní podvečer.
Úvod utkání všechny tyto obavy bezezbytku potvrdil a posílení domácí herně jasně dominovali. Po několika nepřesných střelách napřáhl domácí útočník a přízemní střelu z dobrých 25 metrů Paťas  jen s problémy vyrazil před sebe, kde byl opět pouze domácí hráč, který ale trestuhodně z 8 metrů netrefil branku. Domácí tlak to ale nijak nezabrzdilo a už za dalších 10 minut dostali možnost zahrávat pokutový kop. Faul na hranici velkého vápna posoudil rozhodčí jako penaltový. Hostující brankář s penaltovou bilancí posledních týdnů 2/1 oprášil svůj trik s ručníkem a ono to zase vyšlo! Domácí hráč kopl penaltu úplně do stejného místa jako před třemi týdny hráč Chotětova. Šance na dobrý výsledek tedy pořád žila. Jenže domácí ani tento fakt nijak nerozhodil a stále si svojí aktivní hrou založenou na výborném pohybu vytvářeli dostatek příležitostí na vstřelení branky. Nutno poznamenat, že jim to hostující hráči svým pasivním  přístupem dost usnadňovali. Ve 30.minutě se krásně na rohu uvnitř velkého vápna uvolnil domácí hráč a přihrávkou pod sebe vybídl spoluhráče, který uklidil míč k pravé tyči hostující branky 1:0. Prakticky hned po rozehrávce se dostali k míči opět domácí a po nepřehledné situaci v pokutovém území hostů si nešťastně srazil míč do vlastní sítě Martin Knotek! To byla těžká rána do řad velmi špatně hrajících hráčů Strašnova, kteří byli v té chvíli zralí na time-out. Ve 32.minutě mohlo být fakticky po zápase. Nadále jsme byli pasivní, běhali jsme bez míče a domácí hráči si s námi dělali co chtěli. Poměr výkopů od branky byl snad 30:5 a 90% z nich končilo na hlavách a kopačkách domácích, kteří až do konce poločasu drželi taktovku ve svých rukách.
O poločase nám bylo trenérem vytknuto, že mají domácí příliš mnoho prostoru a zápas je vůbec nebolí. Byli jsme všude pozdě, důkazem toho je i statistika faulů – 20:4 v náš neprospěch. Toto všechno se mělo po přestávce změnit.
A ono se to skutečně změnilo! Od začátku jsme značně uspokojené domácí hráče začali včas napadat, nedali jim kousek volného prostoru a obraz hry se úplně obrátil. Najednou jsme byli schopni dvou, tří přihrávek po sobě, přesného centru, pokusu o střelu. Náš výkon už snesl nějaké parametry. Zaskočení domácí začali kazit jednoduché přihrávky a i jejich pohyb už nebyl tak dominantní .Pořád jsme ale prohrávali o dvě branky a vyložené šance stále nepřicházeli. Dokonce i agresivita v našem podání dostala jiný rozměr, důkazem toho byli dvě vynucená střídání na straně domácích. Nutno podotknout, že určitě nešlo o nic zákeřného v našem podání, jen jsme zlepšili pohyb a přístup k hráčům. Pořád se ale v pokutovém území domácích neudálo nic podstatného a čas neúprosně plynul. Do konce už jsme bohužel s výsledkem nic neudělali, ale druhý poločas nám jasně ukázal, že by nás příště nemělo tolik rozhodit když si za nějaký „B“ tým přijde kopnout pár náhradníků z áčka. Je to o hlavách a ty naše před zápasem až zbytečně moc zaměstnali debaty o tom koho všeho maj nebo nemaj. Škoda, stálo nás to zbytečně poločas, budiž to poučení pro příště do zápasu proti překvapení soutěže, týmu Žerčic.
---autor článku Paťas (nepatrně zkráceno)---


Sestava SKS:
Bagdaň - Matuna - J.Kubín, M.Kubín, Pitrmoc (60.Jirásek) - Knotek, Müller, Strach, Kameš (70.Krejčík) - Rychtera, M.Klaban
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Chrastina
ŽK: Kameš

Další zápasy 17.kola III.B třídy: Sporting MB - Horky 0:2; Jabkenice - Kochánky 0:4; Chotětov - Předměřice 3:0; Žerčice - K.Vrutice B 1:1; Katusice - Nemyslovice 1:1.


16.kolo III.B třídy, 21.dubna 2012 17.00
SK STRAŠNOV - Sporting Ml.Boleslav  3 : 0   (1:0)


V dalším mistrovském utkání jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo trápícího se Sportingu Mladá Boleslav, který se během jarních odvet propadl až na předposlední místo tabulky. Úvod utkání bohužel nenaznačoval, že bychom měli vybřednout z herní mizérie, kterou jsme předvedli před týdnem v Jabkenicích. Naopak to byli hosté, kteří byli fotbalovější, ovšem do žádných výraznějších šancí před naší brankou se nedostávali.
Naše, snad první fotbal připomínající akce ovšem hned skončila gólem. Po sérii rychlých přihrávek středem hřiště se k zakončení dostal Michal Výda, jeho střelu sice ještě golman Bílek dokázal bravurně vyrazit na roh, po něm se ovšem k zakončení dostal Roman Jirásek a otevřel si svůj střelecký účet v novém dresu - 1:0.
Gól nám vlil život do žil a hned vzápětí mohl po samostatné akci zvýšit naše vedení Martin Knotek, vhodný okamžik k zakončení však promeškal. Krátce poté prověřil z dálky golmana Bílka ještě Mates.
Ve zbytku první půle zaujalo už pouze střídání zcela vyčerpaného Pavla Kameše už ve
24.!!! minutě :-).
Ve druhé půli už se hrálo převážně na polovině Sportingu, naděje hostů na bodový zisk však držel dlouhou dobu nad vodou golman Bílek. Zuby si na něm vylámali postupně Mráček, Strach a Knotek. Další po gólech volající akce pak skončili střelami mimo (Knotek, Jarda Kubín, opakovaně Mráček ...).
V 55.minutě jsme přišli o zraněného špílmachra Michala Výdu, kterého nahradil Klába junior, což mělo za následek rošádu v rozestavení (Klába se postavil na hrot, odkud se Béda Mráček stáhl na Výďákovo místo do zálohy).
V minutě 66. uchránil náš těsný náskok Marcel Strach, když po ojedinělé akci hostů vykopl míč mířící do prázdné branky.
Pojistka našeho vedení se dostavila v minutě 71., kdy Mates svým projektilem z přímého kopu doslova sestřelil k zemi hostujícího brankáře a Martin Knotek neměl s dorážkou do opuštěné branky žádný problém - 2:0.
Definitivní podobu výsledku pak dal v 87.minutě opět Martin Knotek další dorážkou tentokrát po Mráčkově akci - 3:0.
Na naše druhé jarní vítězství se teď budeme snažit navázat příští neděli v derby na půdě rezervy rivala z Krnska.

Branky: 71. a 87. Knotek, 22. Jirásek

Sestava SKS:
Bagdaň - Matuna - J.Kubín, Strach, Pitrmoc - Knotek, Müller, Výda (55. M.Klaban), Kameš (24. Sluka) - Jirásek (65. Šuvarina), Mráček
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Bezucha
ŽK: Kameš

Další zápasy 16.kola III.B třídy: Kochánky - Chotětov 3:1; Horky - Jabkenice 4:1; K.Vrutice B - Nemyslovice 2:2; Předměřice - Katusice 3:0; Žerčice - Krnsko B 4:0.


15.kolo III.B třídy, 14.dubna 2012 17.00
Sokol Jabkenice - SK STRAŠNOV  1 : 1   (1:0)

Na nerovném jabkenickém trávníku se v sobotu hrálo utkání, které si nezaslouží žádný delší komentář. Domácí šli do vedení ve 25.minutě, kdy proměnili penaltu po faulu Honzy Sajdla. Strašnov zaslouženě vyrovnal v samém závěru, kdy se prosadil střídající veterán Krejča.

Branka:
87. Krejčík

Sestava SKS:
Bagdaň - Matuna - Sajdl (71. J.Kubín), M.Kubín, Pitrmoc - Sluka (58.Strach), Müller, Mráček, Rychtera - Jirásek (58.Krejčík), Kameš
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Moc
ŽK: Sajdl

Další zápasy 15.kola III.B třídy: Sporting MB - Žerčice 1:3; Krnsko B - K.Vrutice B 2:1; Chotětov - Horky 2:5; Nemyslovice - Předměřice 2:2; Katusice - Kochánky 1:3.


14.kolo III.B třídy, 7.dubna 2012 16.30
SK STRAŠNOV - Sokol Chotětov  0 : 1   (0:1)

Sestupná tendence našich výsledků pokračuje. Po vítězství nad Nemyslovicemi a remíze v Katusicích přišla první jarní porážka s Chotětovem.

A takhle to viděl Paťas (nezkrácená a neupravená verze):

Ve 14.kole jsme přivítali nebezpečný Chotětov. Kabina před zápasem byla i přes špatné počasí  nabitá k prasknutí, takže trenér měl z čeho vybírat. “Trochu smutně se na ten stav  musel  koukat Láďa Horák, který se zjevil ve dveřích kabiny s kopačkama v ruce v očekávání, že si svým skvělým  výkonem v závěru minulého domácího zápasu řekl o základní sestavu! „
Zpět k zápasu, který začal velkou slávou v podobě gratulace k  narození syna Patrika. Klábovi samozřejmě ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně zdraví jemu i jeho rodině.
Zápas začal sice prohraným losem, ale hosté zvolili stranu takže jsme měli výkop. První (3) minuty se vyvíjely podle našich představ - balón na noze, pohyb, náznak šance… V ještě stále probíhající třetí minutě jsme poprvé  o balon přišli …a v minutě čtvrté už jsme si mohli zopakovat rozehrávku ve středovém kruhu! Po první ztrátě míče přišel nákop za obranu, Písák, na kterého Mates stoprocentně spoléhal „zaspal“ a hostující hráč běžel sám na bránu. Nezaváhal a podél vyběhnuvšího Paťase otevřel skóre zápasu. Náš zkušený (38) brankář nastoupil poprvé v sezóně s odhodláním nedostat na jaře ani branku …za 200 sekund jeho plán padnul…! No nic, tak teda jen jednu, přehodnotil rychle plány a bylo po panice! Jelo se dál, hosté se rychlým vedením celkem uspokojili a nijak zvlášť nezlobili. My jsme se naopak rychle oklepali a převzali zase aktivitu. Velmi střelecky aktivní byl opět Michal Mráček, který chtěl navázat na předešlé gólové zápasy. V sobotu bohužel neměl tak seřízeno, ale jak se říká šel tomu aspoň naproti. Časem přišly i šance, největší asi po výborně zahraném rohu Michalem Výdou a pěkné Kamešově hlavičce, brankář hostů se ale vytáhl. Po zbytek poločasu jsme měli více ze hry, ale gólově jsme se neprosadili. Naopak, v probíhající  45.min došlo v našem vápně ke kontaktu hostujícího hráče s naším bránícím útočníkem Kamešem a  rozhodčí po malém zaváhání zapískal pokutový kop. Domácí brankář vědom si své záporné penaltové bilance (86/1) musel rychle něco vymyslet, aby zvýšil své šance na úspěch. Při utírání rukavic dostal nápad a hodil ručník do malého vápna jako důkaz totální rezignace na úspěch. Rozhodčí sice pro jeho počínání pochopení neměl a nechal ručník odstranit, ale hostující hráč v tu chvíli tušil, že už vlastně „vyhrál“. Podle toho taky s pokutovým kopem naložil, kopnul ho prakticky doprostřed branky a Paťas mohl slavit svůj druhý penaltový úspěch v kariéře!
Toto měl být impuls do druhého poločasu, ale ten jsme odehráli špatně a bez jediné šance na vstřelení branky. Nutno říct, že Chotětov byl papírově silný soupeř, který se ale o body obrat dal. Stále ale více mrzí dva ztracené body ze zápasu s Katusicemi. Tak hlavně neudělat podobnou chybu příští týden v Jabkenicích.


Sestava SKS:
Bagdaň - Matuna - Pitrmoc (85.Sluka), M.Kubín (60.Rychtera), Sajdl (75.Strach) - Knotek, Výda, Müller, Kameš - Mráček, M.Klaban
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Flanderka
ŽK: M.Kubín, Kameš

Další zápasy 14.kola III.B třídy: Horky - Katusice 5:0; K.Vrutice - Předměřice 1:5; Kochánky - Nemyslovice 2:4; Žerčice - Jabkenice 1:0; Krnsko B - Sporting 6:1.


13.kolo III.B třídy, 1.dubna 2012 16.30
Sokol Katusice - SK STRAŠNOV  3 : 3   (0:3)

V utkání dvou rozdílných poločasů jsme si v tom prvním, díky dalším dvěma trefám zatím velmi platné zimní posily "Bédy" Mráčka a jedné navrátilce Martina Knotka, vytvořili velice slibný tříbrankový náskok a zdálo se, že naše jarní střelecká exploze bude pokračovat.
Ve druhé půli však zvlhl našim střelcům střelný prach, o záchranu bojujícím domácím se dvěma po sobě rychle jdoucími brankami podařilo snížit na 2:3 a nakonec, po chybě golmana Vinše, dokázali i vyrovnat. Ve zbytku zápasu jsme se dokonce museli strachovat i o ten jediný bod.


Branky:
14. a 35. Mráček, 25. Knotek

Sestava SKS:
Vinš - Matuna - Pitrmoc, M.Kubín, J.Kubín - Knotek, Výda, Müller (85.Sluka), Rychtera - Mráček, Kameš (65.Krejčík)
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Votoček
ŽK:

Další zápasy 13.kola III.B třídy: Sporting MB - K.Vrutice B 2:2; Jabkenice  - Krnsko B 2:2; Chotětov - Žerčice 1:2; Nemyslovice - Horky 0:3; Předměřice - Kochánky 1:3.


12.kolo III.B třídy, 24.března 2012 15.00
SK STRAŠNOV - FC Nemyslovice  6 : 0   (1:0)


Po dlouhém zimním spánku jsme v prvním jarním zápase přivítali, na výborně připraveném hřišti, nevyzpytatelný tým Nemyslovic. Podzimní zápas skončil po divoké přestřelce 3:3. Nyní jsme doufali, že všechny body zůstanou doma.
Před zápasem došlo ke slavnostnímu předání (zejména) tekutých darů našim dvěma jubilantům Krejčovi a Alešovi.

 

A poté už se přistoupilo k vlastnímu utkání. Při skládání sestavy neměl kouč Klába jednoduchou úlohu. Z různých důvodů mu scházelo hned 7 hráčů základního kádru. Na lavičku tak musel být, ze staré gardy, jako druhý náhradník povolán Láďa Horák. Hostující trenér na tom nebyl o nic lépe - jediným náhradníkem týmu hostů byl veterán Tonda Křapka. Začátek byl oboustranně rozpačitý, odpovídající nerozehranosti po dlouhé herní pauze
a nerodily se ani žádné výraznější šance. Až ve 31.minutě se musel vytáhnout domácí golman Vinš, který zlikvidoval samostatný brejk hostujícího hráče a hned z následného protiútoku rozvlnil pouze boční síť jubilant Aleš Rychtera.
Ve 34.minutě pálil těsně mimo branku nejčastější domácí zakončovatel, nováček ve strašnovském dresu Michal "Béda" Mráček. Hned vzápětí ztratil na útočné polovině míč Milan Sluka a z následné rychlé akce se před golmanem Vinšem zjevil další osamocený hráč hostů, který naštěstí mířil vedle.
Na první gól jsme tak čekali do minuty 37., kdy se po samostatné akci po brankové čáře probil do vápna Pavel Kameš, nastřelil "housle" golmana Pala, který si míč srazil do sítě - 1:0.
Tento stav vydržel až do přestávky. Po jejím skončení byli v prvních 15 minutách druhé půle aktivnější hosté, k vyrovnání však jejich snaha naštěstí nevedla.
Po hodině hry se na hřiště dostal čerstvý čtyřicátník Milan Krejčík a začaly se dít věci :-)
V 69.minutě zvýšil, po zpětné přihrávce od "Bédy" Mráčka, na 2:0 Michal Výda. O dvě minuty později skryl střelu z vápna za obránce Aleš Rychtera - 3:0. Za další 4 minuty vybojoval míč kapitán Béda Müller, přihrál Martinu Knotkovi, na kterém vůbec nebyla znát tříletá herní pauza, ten výborně vysunul "Bédu" Mráčka, který se tak hned v prvním zápase ve strašnovském dresu dočkal gólu - 4:0.
A gólové parádě stále nebyl konec - v 82.minutě "Béda" Mráček opět ukázal jak platnou bude posilou - v souboji ve vápně přetlačil jak obránce, tak brankaře a zvýšil na 5:0.
Minutu před koncem vyběhl na trávník, za mohutného aplausu domácích příznivců, Láďa Horák a záhy se mohl dočkat i vstřelené branky. V poslední minutě si totiž pro penaltu došel Martin Knotek, diváci si k její exekuci žádali právě Láďu Horáka. Nicméně rozhodla touha po naplnění hráčské pokladny a tak byl, s vidinou završení hattricku, k jejímu zahrání vyslán "Béda" Mráček. Ten však potvrdil svá slova, že penalty neumí a brankář Palo jeho střelu vyrazil. Obrana hostů však nepochopitelně zaspala a tak se k dorážce řítil střídající Láďa Horák, kterého však o centimetry předstihl Aleš Rychtera a završil skóre na konečných 6:0. Pokladník Bedlos však smutnit nemusí - "Bédovi" Mráčkovi byl po zápase připsán (po vzoru hokeje či basketu) hattrick technický :-)
Pro hosty je výsledek dosti krutý, pro nás naopak povzbudivý. Na vítězství jsme čekali od 1.října, kdy si šestibrankový příděl ze Strašnova odvezla i rezerva FK Krnsko. Bodový zisk se budeme snažit rozšířit i příští neděli, kdy zajíždíme na hřiště posledních Katusic.

Branky: 71. a 90. Rychtera, 76. a 82. Mráček, 37. Kameš, 69. Výda
Nejlepší hráči: Mráček - Palo

Sestava SKS:
Vinš - Matuna - M.Knotek, M.Kubín, J.Kubín - Sluka (61.Krejčík), Výda, Müller, Rychtera - Mráček, Kameš (89.V.Horák)
Trenér: Petr Klaban.

Rozhodčí: Roth
ŽK: 0:1

Další zápasy 12.kola III.B třídy: Horky - Předměřice 6:1; K.Vrutice B - Kochánky 0:2; Sporting MB - Jabkenice 1:3; Krnsko B - Chotětov 1:2; Žerčice - Katusice 1:0.


JARNÍ SEZONA JE ZA DVEŘMI

Po 4,5 měsících fotbalového klidu vstoupíme příští víkend do jarních odvet III.B třídy mladoboleslavského okresu. V prvním zápase přivítáme v sobotu od 15 hodin Nemyslovice s nimiž jsme na podzim v divokém zápase remizovali 3:3.
Do týmu se během zimní přestávky vrátil "z důchodu" jeho dlouholetý kapitán Martin Knotek, kopačky oprášil také Honza Sajdl a z dobrovické rezervy přišel výměnou za Tondu Berana na půlroční hostování Michal Mráček. Hostování pak nebylo prodlouženo Mariánu Peldovi a Honzovi Čejkovi.
V rámci zimní přípravy jsme sehráli 3 přátelská utkání. Po úvodním debaklu s Čejeticemi 2:7, jsme porazily béčko Bakova 3:1 a v generálce na první mistrák pak Čistou 4:2.
Pevně věříme, že do jarních odvet vstoupíme obdobně jako do začátku celé sezony. A rozhodně budeme chtít zapomenout na nepovedený závěr podzimu.


ZAHÁJENÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY

7. ledna 2012. Sraz v 10:45 na zimním stadionu v Ml. Boleslavi. 


ARCHIV ČLÁNKŮ - PODZIM 2011

ARCHIV ČLÁNKŮ - SEZONA 2010/11

ARCHIV ČLÁNKŮ - JARO 2010

ARCHIV ČLÁNKŮ - PODZIM 2009

ARCHIV ČLÁNKŮ 2007-2009

 

 

 

 

 

Webmaster @ Bergy @ ICQ 475-230-889 *** Autor @ Hans @ ICQ 216-208-947

 
WebZdarma.cz